نوشیدنی های عسل با زنجبیل

زنجبیل بهترین داروی سرماخوردگی و گلو درد است. هنگامی که حس کردید دچار سرماخوردگی شده‌اید چند بار چای زنجبیل بنوشید.
به نقل از ایسنا منطقه گیلان، گیاه زنجبیل همراه با گیاهان دیگر به عنوان تقویت‌ کننده معده و بدن، بادشکن و ضد نفخ بکار می‌رود. همچنین پزشکان چینی جدیدا کشف کرده‌اند که شربت زنجبیل بهترین دارو برای معالجه زخم معده است.
زنجبیل تازه و شربت زنجبیل با چای زنجبیل در بدن گرما تولید کرده و بدین وسیله مواد سمی و زائد بدن را به صورت عرق از بدن خارج می‌سازد. این گیاه برای زنانی که عادت ماهیانه آنها عقب می‌افتد تجویز شده است.
زنجبیل بهترین داروی سرماخوردگی و گلو درد است. اگر گلو درد دارید می‌توانید چای آن را بنوشید، زنجبیل را حتی برای کمپرس نیز می‌توان استفاده کرد که سموم بدن را خارج می‌سازد.
برای این منظور ابتدا چای زنجبیل استفاده کنید، سپس دستمالی را با آن آغشته و آب اضافی آنرا فشار داده در محل زخم یا درد بگذارید.
شربت زنجبیل برای زخم معده بسیار مفید است. مبتلایان به زخم معده باید هر روز قبل از غذا یک قاشق چای خوری از این شربت را همراه با کمی آب بنوشند زخم معده‌ی آن‌ها پس از مدتی التیام خواهد یافت.
نوشیدنی خوشمزه با عسل و زنجبیل اگر با فواید عسل برای سلامت آشنا هستید پس حتما عسل یکی از خوراکی‌های ثابت شماست ؛ اما مصرف عسل همیشه ساده نیست ، در این مقاله برای شما طرز تهیه سه نوشیدنی خوشمزه با عسل را آماده کرده ایم.

 

نوشیدنی عسل با زنجبیل

 

نوشیدنی ۱

زنجبیل را بکوبید تا کاملا له شده و عصاره آن خارج شود. عصاره را در ظرف شیشه‌ای در بسته‌ای ریخته و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه در همان حالت باقی بماند.

عصاره زنجبیل را از تفاله آن جدا کنید و در شیشه‌ای جداگانه ریخته که می‌توانید آن را برای مدت ۵ تا ۶ روز در یخچال نگه دارید.

۲ قاشق چای‌خوری از این عصاره را با ۲ قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کنید و هر روز صبح ناشتا آن را میل کنید. این کار به پاکسازی خون کمک شایانی می‌کند. برای پاکسازی کامل هر شش ماه یک‌بار به مدت ۴۸ روز این روند را ادامه دهید.

نوشیدنی ۲

زنجیل تازه را شسته و پوست آن را جدا کنید.

زنجبیل را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید، در شیشه‌ای که دهانه آن گشاد باشد عسل ریخته و زنجبیل‌ها را در آن خیس کنید.

درب شیشه را با پارچه‌ای کتان سفید نازک بپوشانید و برای مدت ۱۲ روز در آفتاب قرار دهید.

هر روز صبح و عصر۲ تا ۴ تکه از آن را مصرف کنید تا از شر مشکلات گوارشی خلاص شوید.

نوشیدنی ۳

۴ قاشق چای‌خوری عصاره زنجبیل، ۴ قاشق چای‌خوری عسل و ۲ قاشق چای‌خوری آب لیمو را در سه چهارم فنجان آب مخلوط کنید. با این نوشیدنی احتمال سرماخوردگی را کاهش دهید

منبع:

ایران کوک irancook.ir

Fine Cooking

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *