صبحانه با عسل و پرتقال

حتماً می دانید که پرتقال مانند لیموترش سرشار از ویتامین C و دیگر آنتی اکسیدان ها است. در خصوص آب پرتقال باورهایی وجود دارد که باید به واقعیت ها پی ببرید. واقعیت این است که نوشیدن یک لیوان آب پرتقال در روز الزاماً شما را از سرماخوردگی دور نمی کند. در واقع ویتامین C، ما را از چنین بیماری های دور نمی کند بلکه مدت زمان آن را کوتاه می کند. این ویتامین سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می کند اما از بروز آنفلوانزای فصلی جلوگیری نمی کند.

مصرف میوه ی کامل پرتقال خواص بی شماری به بدن می رساند. گوشت این میوه سرشار از پکتین است که فیبر محلول در آب محسوب می شود. این فیبر مانع از جذب کلسترول در روده ها شده و از قلب ما مراقبت می کند
بنابراین اگر قرار باشد بین میوه ی پرتقال و آب پرتقال یکی را انتخاب کنید بهتر است دست روی میوه ی درسته بگذارید. باید بدانید داخل هر لیوان آب پرتقال حدود ۳ عدد پرتقال آب گیری می شود و این میزان حاوی ۲۱۰ کالری است. مهمتر اینکه با آب گیری این میوه بخشی از ترکیبات اصلی آن یعنی فیبرها از بین می رود. آب پرتقال سرشار از فروکتوز است. این ترکیب باعث تحریک انسولین نمی شود و آن را مقاوم تر می کند. به این ترتیب نیز آب پرتقال به اندازه ی پرتقال در جهت رفع اشتها و گرسنگی تان کارساز نخواهد بود. در نتیجه امکان افزایش وزن با نوشیدن آب پرتقال بیشتر است. برعکس، مصرف میوه ی کامل پرتقال خواص بی شماری به بدن می رساند. گوشت این میوه سرشار از پکتین است که فیبر محلول در آب محسوب می شود. این فیبر مانع از جذب کلسترول در روده ها شده و از قلب ما مراقبت می کند. ترکیب عسل با این میوه سیستم ایمنی ما را تقویت و با التهاب ها مقابله می کند و درمانی فوق العاده و سرشار از آنتی اکسیدان محسوب می شود.

 

پرتقال و عسل

 

مواد لازم برای پرتقال و عسل و دارچین

پرتقال ۱ عدد
پودر دارچین ۱ قاشق چای خوری (۵ گرم)
عسل ۱ قاشق غذاخوری (۲۵ گرم)

 

روش تهیه پرتقال و عسل و دارچین

پرتقال را پوست بگیرید و به ۶ قسمت تقسیمش کنید و داخل ظرف صبحانه تان قرار دهید. سپس روی آن عسل را بریزید و در نهایت کمی دارچین روی آن بپاشید. صبحانه ی درمانگرتان آماده است.

مواد لازم شربت پرتقال و عسل

پرتقال ۱ عدد
عسل ۱ شیشه ی کوچک نیمه پر

روش تهیه

روش تهیه بسیار ساده و راحت است. مصرف روزانه ی آن در روزهایی که سرماخورده اید فوق العاده است. برای این کار یک شیشه عسل نیمه پر بردارید. پرتقال را به خوبی شستشو دهید. آن را با پوست به دو قسمت برش دهید و هر دو را به ورقه های نازک تر تقسیم کنید. سپس پرتقال برش خورده را داخل شیشه ی عسل قرار دهید. بهتر است اجازه دهید پرتقال ها به خوبی با عسل مخلوط شوند تا یک داروی طبیعی و خوشمزه حاصل شود. می توانید ترکیب به دست آمده را روی نان تست زده و میل کنید.

 

مواد لازم پرتقال و عسل و گردو

پرتقال ۱ عدد
عسل ۱ قاشق غذاخوری (۲۵ گرم)
گردو ۳ عدد

روش تهیه

پرتقال را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل ظرف مورد نظر بریزید. سپس عسل را اضافه کرده و در نهایت گردوی خرد شده را روی آن بریزید. این صبحانه ی سالم بسیار مقوی و انرژی زا است.

حتماً از پرتقال های ارگانیک استفاده کنید. در غیر این صورت میوه را با آب و با دقت تمام شستشو دهید تا بقایای آفت کش ها از روی آن پاک شوند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *