عسل قبل از خواب می تواند فواید تاثیرگذاری داشته باشد. با رویال همراه باشید.

عسل یک ماده غذایی بسیار مفید و یک اکسیر با ارزش است که از قرن ها پیش به عنوان مفیدترین و مقوی ترین غذاها شناخته شده است. همچنین عسل به واسطه ویژگی های شفابخش خود به عنوان دارو در درمان اکثر بیماری ها کاربرد داشته است.

عسل ماده شیرین و غلیظی است که توسط زنبوران عسل از شهد گل ها جمع آوری می شود و تغییر شکل می یابد. این عسل کاملا طبیعی و سرشار از مواد غذایی و حیات بخش بوده و می تواند تمام نیازهای غذایی را برطرف کند، زیرا زنبور تمام املاح و ویتامین های موجود در گل را به شکل عسل می پروراند و آن را قابل جذب در خون می سازد.

عسل به داروی طلایی طبیعت معروف است. به اعتقاد بعضی ها نباید از ساعت ۷ عصر به بعد عسل بخوریم اما برخی از پزشکان اروپایی خوردن یک قاشق عسل قبل از خواب به همراه یک لیوان شیر گرم را برای داشتن خواب بهتر و آرام تر توصیه می کنند.
علاوه بر آن ها مکزیکی ها نیز نوشیدن چای بابونه با یک قاشق چای خوری عسل قبل از خواب تجویز می کنند و به اعتقاد چینی ها نیز هر شب قبل از خواب باید یک قاشق عسل خورد.

دلایل خوردن عسل قبل از خواب

عسل طبیعی فواید شگفت انگیزی دارد و معمولا خوردن عسل قبل از خواب پیشنهاد می شود.

خواب بهتر

عسل باعث می شود کبد، گلیکوژن لازم را برای شب تولید کند. وقتی قبل از خواب عسل می خورید مغز در حالت جستجو برای سوخت قرار می گیرد. همچنین عسل با افزایش سطح انسولین و آزاد کردن تریپتوفان به مغز کمک می کند. تریپتوفان تبدیل به سروتونین می شود و بعدها به شکل ملاتونین در می آید.
همه ما ملاتونین را به عنوان هورمون سلامت می شناسیم زیرا سیستم ایمنی را تقویت می کند و بافت سلول ها را در طول استراحت دوباره می سازد. ملاتونین هم هنگام خواب به بدن کمک می کند و هم بعد از بیدار شدن باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

 

عسل قبل از خواب

 

کاهش وزن

ورزشکارانی که غذاهای سرشار از فراکتوز (مثل عسل) مصرف می کنند نسبت به دیگران ۱۰ برابر بیشتر چربی می سوزانند و سطح استقامت خود را افزایش می دهند. عسل به عنوان سوخت برای بدن عمل می کند و کبد را قادر می سازد تا گلوکز بیشتری تولید کند. وقتی گلوکز تولید می شود به مغز هشدار می دهد که سطح قند بالاست و آن را مجبور می کند که هورمون های سوخت چربی را آزاد کند.
برای این که متوجه تغییرات بیشتری در سیستم کاهش وزن تان شوید رژیم عسل را دنبال کنید و در تمام روز عسل را جایگزین شکر کنید. به علاوه قبل از خواب یک لیوان آب گرم با سه قاشق پر عسل بخورید.

خوردن عسل قبل از خواب در نهایت باعث می شود که احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.
فواید خوردن عسل قبل از خواب فقط به داشتن خواب خوب و کاهش وزن محدود نمی شود بلکه برای گلودرد نیز می توان از آن به عنوان داروی سرفه استفاده کرد. ۲ قاشق عسل بدترین گلودردها را هم درمان می کند اما برای کودکان زیر یک سال پیشنهاد نمی شود.

درست است که عسل خوشمزه است اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. زیاده روی باعث می شود عسل دیگر مفید نبوده و موجب ضرر شود.
کسانی که مبتلا به بیماری دیابت هستند برای مصرف عسل ابتدا باید با پزشک مشورت کنند.

منبع:

بدونیم bedunim.ir

Amazing Things That Will Happen When You Eat A Spoonful Of Honey Before Sleep Every Day

Healthy With Honey

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *